სტუდენტური კლუბების პრეზენტაცია საორიენტაციო კვირის ფარგლებში
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საორიენტაციო კვირეულის ფარგლებში სხვადასხვა სტუდენტური კლუბის წარმომადგენელმა სტუდენტებმა პირველკურსელებს უმასპინძლეს და მათ უნივერსიტეტის მრავალფეროვანი და აქტიური ექსტრაკურიკულური ცხოვრების შესახებ მიაწოდეს ინფორმაცია.
შეხვედრის განმავლობაში კლუბების ლიდერებმა წარადგინეს პრეზენტაციები კლუბების მიზნებსა და საქმიანობაზე, გააზიარეს წინა წლების გამოცდილება და გააცნეს  ახალი სემესტრისთვის დაგეგმილი ინიციატივები. ღონისძიებამ სტუდენტებს შთააგონა, ჩაერთონ შემოქმედებით, ლიდერულ და გუნდურ პროექტებში.
შეხვედრაში მონაწილეობდნენ შემდეგი კლუბები: ფილმის კლუბი, სპორტული კლუბი, სამედიცინო საზოგადოება, ტუტორინგის კლუბი, დებატების კლუბი, გაზეთ-კლუბი და ეკო კლუბი.
თითოეულმა კლუბმა წარმოადგინა საკუთარი უნიკალური მიმართულება, რაც სტუდენტებს უამრავ შესაძლებლობას აძლევს, გახდნენ უნივერსიტეტის ცხოვრების აქტიური ნაწილი.
კლუბების პრეზენტაციებმა კიდევ ერთხელ წარმოაჩინა სტუდენტური ჩართულობის მნიშვნელობა, როგორც ერთ-ერთი საუკეთესო საშუალება, რომლის მეშვეობითაც ახალგაზრდები ავითარებენ უნარებს, პოულობენ საერთო ინტერესებს და ქმნიან ძლიერ საუნივერსიტეტო საზოგადოებას.

As part of KWIU’s O-Week, representatives from various student clubs met with first-semester students to introduce them to the university’s diverse and dynamic extracurricular community.
During the session, club leaders shared presentations about their missions, past activities, and upcoming initiatives, inspiring new students to explore opportunities for creativity, leadership and collaboration beyond the classroom.
Participating clubs included: Film Club, Sports Club, Ken Walker Medical Society, Torturing Club, Debate Club, Gazette Club and Eco Club. Each of these organizations presented its unique focus, ranging from sports and science to art, journalism, and sustainability, offering students many ways to get involved and contribute to campus life.
The meeting emphasized the importance of active participation in student-led initiatives as a way to build community, develop valuable skills and make lasting connections at KWIU.