კილის უნივერსიტეტის პროფესორების ვიზიტი დიდი ბრიტანეთიდან
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა უმასპინძლა კილის უნივერსიტეტის პრეკლინიკური სწავლების ხელმძღვანელს პროფესორ პოლ ჰოროქსს და მკვლევარს, ექიმ სარა აინსლის.
ვიზიტის ფარგლებში ბრიტანელმა პროფესორებმა შეხვედრა გამართეს კვსუ-ს მედიცინის ფაკულტეტის სტუდენტებთან და წაიკითხეს ლექცია თემაზე: „სოციალური ანგარიშვალდებულება - მედიცინის სოციალური მისია“.
საჯარო ლექციის დროს მათ ყურადღება გაამახვილეს პასუხისმგებლობის, თანაგრძნობისა და საზოგადოებისადმი ჩართულობის მნიშვნელობაზე სამედიცინო საქმიანობაში.
აღსანიშნავია, რომ კილის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები - პოლ ჰოროქსი და სარა აინსლი  2023 წლიდან კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტის საპატიო პროფესორები არიან.

Visit of Keele University Professors From the United Kingdom
Ken Walker International University had the pleasure of welcoming a delegation from Keele University, consisting of Professor Paul Horrocks, Head of Pre-Clinical Education, and Dr. Sarah Aynsley, Lecturer - both Honorary Professors of KWIU since 2023.
During the visit, the British professors met with KWIU students and delivered an inspiring session on “Social Accountability - The Social Mission of Medicine”, highlighting the importance of responsibility, compassion, and community engagement in medical practice.
The visit served as another step in strengthening the ongoing academic cooperation between the two universities.