კვსუ-ის პროფესორი საერთაშორისო ჯანდაცვის ინოვაციების ფორუმზე
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტის დეპარტამენტის – პრეკლინიკური მიმართულება: კვლევის მეთოდოლოგია და მართვა – პროფესორმა, ნონა ჯანიკაშვილმა, მონაწილეობა მიიღო ბრიუსელში გამართულ საერთაშორისო ფორუმში „From Ideas to Impact: Emerging Health Technologies in Action“.
ღონისძიება ევროკავშირის კიბოს მისიისა და ინოვაციური ჯანდაცვის ინიციატივის პრიორიტეტების ფარგლებში გაიმართა და ევროპის წამყვანი უნივერსიტეტების, კვლევითი ცენტრებისა და ჯანდაცვის სფეროს ექსპერტები გააერთიანა.
ფორუმის ფარგლებში პროფესორმა ნონა ჯანიკაშვილმა წარადგინა ხედვა, რომელიც ციფრული ჯანმრთელობისა და ზუსტი მედიცინის მიმართულებით ინტეროპერაბელური ინფრასტრუქტურის შექმნასა და ინოვაციების ინკუბაციის ხელშეწყობას ეხებოდა.
მისი პრეზენტაცია ღონისძიების ერთ-ერთ ყველაზე წარმატებულ გამოსვლად დასახელდა, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტის აკადემიური საზოგადოების მზარდ საერთაშორისო აღიარებასა და ჩართულობას ჯანდაცვის ინოვაციების სფეროში.
ღონისძიების ფარგლებში გაიმართა სამუშაო შეხვედრები ევროპული აკადემიური და კვლევითი ინსტიტუტების წარმომადგენლებთან. განხილვის მთავარი თემები იყო მომავალი პარტნიორობები, ერთობლივი კვლევითი ინიციატივები და საერთაშორისო პროექტებში ჩართულობის შესაძლებლობები, მათ შორის, Horizon Europe-ის პროგრამის ფარგლებში.
„ბრიუსელში გამართული ფორუმი იყო მნიშვნელოვანი შესაძლებლობა საერთაშორისო პარტნიორებთან გამოცდილებისა და იდეების გასაზიარებლად. მოხარული ვარ, რომ კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტმა შეძლო საკუთარი ხედვის წარდგენა ციფრული ჯანმრთელობისა და ზუსტი მედიცინის მიმართულებით. მსგავსი ღონისძიებები ახალ შესაძლებლობებს ქმნის საერთაშორისო თანამშრომლობისა და ინოვაციური პროექტების განვითარებისთვის“, - აღნიშნავს პროფესორი ნონა ჯანიკაშვილი.
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტი აქტიურად განაგრძობს საერთაშორისო აკადემიური პარტნიორობების გაფართოებას და განათლების, კვლევისა და ჯანდაცვის მიმართულებებით ინოვაციების გლობალური განვითარების ხელშეწყობას. უნივერსიტეტის წარმომადგენლების მონაწილეობა საერთაშორისო ფორუმებსა და პროფესიულ ქსელებში კიდევ უფრო აძლიერებს კვსუ-ის პოზიციებს საერთაშორისო აკადემიურ და სამეცნიერო სივრცეში.

KWIU Professor Participates in International Health Innovation Forum in Brussels
Professor Nona Janikashvili of the Department of Preclinical Sciences: Research Methodology and Management at Ken Walker International University participated in the international forum “From Ideas to Impact: Emerging Health Technologies in Action”, held in Brussels.
The event was organized within the priorities of the EU Mission on Cancer and the Innovative Health Initiative (IHI), bringing together leading European universities, research centers, and healthcare experts.
During the forum, Professor Janikashvili presented a vision for developing an interoperable infrastructure in digital health and precision medicine aimed at fostering innovation incubation and advancing collaborative research ecosystems.
Her presentation was recognized as one of the most successful contributions of the event, further highlighting the growing international recognition of Ken Walker International University and its active engagement in healthcare innovation and research.
The forum also included working meetings with representatives of European academic and research institutions, where participants discussed prospects for future partnerships, joint research initiatives, and involvement in international projects under the Horizon Europe framework.
“The forum in Brussels provided an important opportunity to exchange ideas and experiences with international partners. I am pleased that Ken Walker International University had the opportunity to present its vision in the fields of digital health and precision medicine. Events like this create new opportunities for international collaboration and the development of innovative projects,” said Professor Nona Janikashvili.
Ken Walker International University continues to expand its international academic partnerships and actively contributes to the global advancement of education, research, and healthcare innovation. Through participation in international forums and collaborative initiatives, KWIU further strengthens its presence within the global academic and scientific community.