კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტში ემორის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის ემერიტუსმა პროფესორმა გორდონ ჩერჩვორდმა მედიცინის ფაკულტეტის პირველი და მეორე კურსის სტუდენტებთან შეხვედრა გამართა, რომელიც USMLE Step 1-ისთვის ეფექტურ მომზადებას დაეთმო.
შეხვედრის ფარგლებში პროფესორმა სტუდენტებს გაუზიარა პრაქტიკული რეკომენდაციები სწავლის ეფექტურად დაგეგმვის, დროის მართვის და ეფექტური სწავლის მეთოდების მნიშვნელობის შესახებ.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო იმ ყოველდღიური ჩვევების ჩამოყალიბებას, რომლებიც სტუდენტებს დაეხმარება როგორც აკადემიური წარმატების მიღწევაში, ისე USMLE Step 1-ისთვის მომზადების პროცესში.
შეხვედრა ინტერაქტიულ ფორმატში წარიმართა. სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაესვათ შეკითხვები და მიეღოთ პრაქტიკული რჩევები პროფესორ გორდონ ჩერჩვორდის მრავალწლიანი საერთაშორისო გამოცდილებიდან.

Professor Churchward Met With Medical Students
Professor Gordon Churchward, Emeritus Professor at Emory University School of Medicine, met with first- and second-year medical students at Ken Walker International University for a session focused on effective preparation for the USMLE Step 1.
During the session, Professor Churchward shared practical advice on effective study strategies, time management, and wellness, emphasizing the importance of building sustainable habits throughout medical school.
Students learned practical approaches to organizing their studies, maintaining well-being, and preparing successfully for the USMLE Step 1 examination.
The interactive session gave students the opportunity to ask questions and benefit from Professor Churchward's extensive experience in medical education and student mentorship.