საერთაშორისო პარტნიორობა მედიცინისა და ტექნოლოგიების სინთეზისთვის
18 ივნისს კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტს სტუმრობდა საერთაშორისო Deep Tech ეკოსისტემის ერთ-ერთი წამყვანი ორგანიზაციის DARE Innovation-ის დამფუძნებელი და აღმასრულებელი დირექტორი, დორა მაროსვოლგი (Dóra Marosvölgyi).
შეხვედრას უნივერსიტეტის მხრიდან ესწრებოდნენ ნინო შიუკაშვილი, ნინო ცინცაძე და სალომე ქეშელაშვილი. მხარეებმა განიხილეს საერთაშორისო პარტნიორობის გაღრმავების, ინოვაციური პროექტების განვითარების, სამეწარმეო ეკოსისტემის გაძლიერებისა და მედიცინისა და თანამედროვე ტექნოლოგიების ინტეგრაციის შესაძლებლობები.
შეხვედრის ფარგლებში დაიგეგმა თანამშრომლობის პირველი მიმართულებები, რომლებიც მიზნად ისახავს ერთობლივი საერთაშორისო პროექტების განხორციელებას, ინოვაციური საგანმანათლებლო ინიციატივების განვითარებასა და უნივერსიტეტის კვლევითი და ტექნოლოგიური პოტენციალის კიდევ უფრო გაძლიერებას.
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და DARE Innovation-ის თანამშრომლობა მნიშვნელოვანი ნაბიჯია საერთაშორისო პარტნიორობის გაფართოებისა და მედიცინისა და ინოვაციების სფეროში ახალი შესაძლებლობების შექმნის მიმართულებით.

International Partnership for the Integration of Medicine and Technology
On June 18, Ken Walker International University welcomed Dóra Marosvölgyi, Founder and CEO of DARE Innovation, a globally recognized organization in the Deep Tech ecosystem.
The meeting was attended on behalf of the university by Nino Shiukashvili, Nino Tsintsadze, and Salome Keshelashvili. The discussions focused on strengthening international partnerships, fostering innovation, advancing entrepreneurship, and exploring opportunities at the intersection of medicine and emerging technologies.
During the meeting, the parties outlined the first directions for future collaboration, including the development of joint international projects, innovative educational initiatives, and the enhancement of the university's research and technological capacity.
The partnership between Ken Walker International University and DARE Innovation marks an important step toward expanding international collaboration and creating new opportunities in medical innovation, research, and technology.