კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტში Walter E. Dandy Neurological Club Georgia-ს ახალი საუნივერსიტეტო წარმომადგენლობა შეიქმნება. ორგანიზაცია ერთ-ერთი უმსხვილესი ახალგაზრდული სამედიცინო გაერთიანებაა საქართველოში, რომელიც ადგილობრივ და საერთაშორისო მედიცინის სტუდენტებს აერთიანებს და საქმიანობს Walter E. Dandy Neurological Society USA-ს აკადემიური მხარდაჭერით.
KWIU-ში ორგანიზაციის საქმიანობის კოორდინირებისთვის გამოცხადდა განაცხადების მიღება სენატორის პოზიციაზე. კანდიდატებს მოეთხოვებათ ლიდერული უნარები, აკადემიური მოტივაცია და ნეირომეცნიერების, ინოვაციების, კლინიკური კვლევებისა და პროფესიული განვითარების მიმართ მაღალი ინტერესი.
შერჩეული სტუდენტი უხელმძღვანელებს უნივერსიტეტის წარმომადგენლობას, ჩამოაყალიბებს ადგილობრივ აღმასრულებელ გუნდს, დაგეგმავს საგანმანათლებლო ღონისძიებებს და ითანამშრომლებს ორგანიზაციის ცენტრალურ გუნდსა და საქართველოს სხვა უნივერსიტეტების წარმომადგენლობებთან.
განაცხადის წარსადგენად აუცილებელია CV-ისა და სამოტივაციო წერილის გაგზავნა ელფოსტაზე wedns.georgia@gmail.com. განაცხადების მიღების ბოლო ვადაა 3 ივლისი.
ორგანიზაცია ასევე იწვევს KWIU-ის სტუდენტებს, გახდნენ Walter E. Dandy Neurological Club Georgia-ს წევრები და ჩაერთონ ნეირომეცნიერების მიმართულებით დაგეგმილ ლექციებში, ვორქშოფებში, კონფერენციებსა და სხვა პროფესიული განვითარების აქტივობებში.
დამატებითი ინფორმაცია ორგანიზაციის საქმიანობის შესახებ ხელმისაწვდომია Instagram გვერდზე @dandy.georgia

A new university chapter of the Walter E. Dandy Neurological Club Georgia is being established at Ken Walker International University. The organization is one of the largest student-led medical associations in Georgia, bringing together both local and international medical students under the academic guidance of the Walter E. Dandy Neurological Society USA.
As part of the launch of the KWIU chapter, applications are now open for the position of University Senator (Chapter Head). The organization is seeking motivated and academically driven students with leadership potential and a strong interest in neuroscience, innovation, clinical research, and professional development.
The selected candidate will lead the KWIU chapter, establish a local executive committee, organize educational activities, and collaborate with the organization's central executive team and university chapters across Georgia.
To apply, candidates should submit their CV and Motivational Letter to wedns.georgia@gmail.com. The application deadline is July 3.
Students who wish to participate in the organization's educational activities without taking on a leadership role are also encouraged to join as General Members and become involved in workshops, seminars, conferences, and other neuroscience-related initiatives.
For more information about the organization's mission and activities, visit its Instagram page: @dandy.georgia.