კილის უნივერსიტეტის პროფესორებმა Pps-კურსის ლექტორებისთვის ტრენინგი ჩაატარეს
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტში გაიმართა სამუშაო შეხვედრა და ტრენინგი სასწავლო კურსის - „პაციენტი, ექიმი და საზოგადოება“ ლექტორებისთვის, რომელსაც კილის უნივერსიტეტის წარმომადგენლები უძღვებოდნენ.
პროფესორი პოლ ჰოროქსისა და ექიმი სარა აინსლის მიერ ჩატარებული ტრენინგის მთავარი მიზანი იყო პრობლემაზე დაფუძნებული სწავლების მეთოდის ინტეგრირებული და პრაქტიკული მაგალითების (სცენარების/PBL-ქეისების) დახვეწა და სრულყოფა.
შეხვედრის ფარგლებში მონაწილეებმა იმუშავეს არსებული სასწავლო მასალის შინაარსის, მიზნებისა და შედეგების გადახედვაზე. ბრიტანელმა პროფესორებმა განიხილეს კვსუ-ის ლექტორების მიერ მანამდე შემუშავებული PBL-ქეისები და ქართველ კოლეგებს გაუზიარეს უკუკავშირი. შეხვედრის ბოლოს მონაწილეებმა კურსის განვითარებისათვის საჭირო სამომავლო ნაბიჯებზეც იმსჯელეს.
ბრიტანელი პროფესორების მიერ ჩატარებულმა ტრენინგმა კიდევ ერთხელ გაუსვა ხაზი კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტისა და კილის უნივერსიტეტის წარმატებულ თანამშრომლობას, რომლის მიზანიც არის თანამედროვე, სტუდენტზე ორიენტირებული სამედიცინო განათლების ხელშეწყობა.

Training for PPS Course Lecturers Conducted By Professors From Keele University
Ken Walker International University hosted a workshop and training session for lecturers of the Patient, Doctor and Society (PPS) course, led by representatives from Keele University - Professor Paul Horrocks and Dr. Sarah Ainsley.
The main objective of the training was to refine and enhance integrated, practice-oriented examples and scenarios for teaching within the Problem-Based Learning (PBL) framework.
During the meeting, participants reviewed the content, objectives, and outcomes of the existing learning materials. The British professors provided valuable insights and feedback on the PBL scenarios previously developed by KWIU lecturers, fostering a productive exchange of ideas.
The session concluded with a discussion on future steps for the continued development and improvement of the course.
This meeting once again underscored the successful collaboration between Ken Walker International University and Keele University, dedicated to advancing modern, student-centered medical education.