ფაკულტეტის და აკადემიური საბჭოს შეხვედრა
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტში გაიმართა ფაკულტეტის და აკადემიური საბჭოს გაერთიანებული შეხვედრა, რომლის მიზანი იყო უნივერსიტეტის განვითარების მიმდინარე საკითხების განხილვა და სტუდენტური გამოცდილების გაუმჯობესებისათვის ერთობლივი ხედვის ჩამოყალიბება.
სესიის დასაწყისში ადმინისტრაციის წარმომადგენლებმა მონაწილეებს გააცნეს ინფორმაცია უნივერსიტეტის საგამოცდო და სიმულაციურ ცენტრებში განხორციელებული განახლებებისა და დაგეგმილი ინიციატივების შესახებ.
შეხვედრაზე კვსუ-ის ფაკულტეტის საბჭოში სტუდენტების მიერ არჩეულმა წევრებმა მოაზან რანამ და გნანა საი მაჰეშვარ რედიმ სტუდენტთა გამოკითხვის შედეგად მიღებული ძირითადი მოსაზრებები გააჟღერეს. მათვე გააზიარეს თავიანთი ხედვა სტუდენტური ცხოვრების სხვადასხვა ასპექტზე. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა სტუდენტებსა და ადმინისტრაციას შორის კომუნიკაციის გაძლიერებაზე და საერთო საუნივერსიტეტო კულტურის განვითარებისთვის სტუდენტური ჩართულობის კიდევ უფრო გაფართოებაზე.
გარდა ამისა, გაერთიანებული საბჭოს წარმომადგენლებმა განიხილეს სტუდენტების მიერ მიწოდებული უკუკავშირი ისეთ მნიშვნელოვან ინიციატივაზე, როგორიცაა ფაკულტეტის წევრებთან ყოველთვიური შეხვედრების დაგეგმვა, რაც ხელს შეუწყობს ღია დიალოგს და სტუდენტთა აქტიურ მონაწილეობას გადაწყვეტილების მიღების პროცესში.
შეხვედრას ესწრებოდა გორდონ ჩერჩვორდი, ემორის უნივერსიტეტის პროფესორი და კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტის აკადემიური საბჭოს თავმჯდომარე, რომელმაც ხაზი გაუსვა სტუდენტებსა და აკადემიურ პერსონალს შორის მჭიდრო თანამშრომლობის მნიშვნელობას, რაც უნივერსიტეტის განვითარებისა და პროგრესის წინაპირობაა.
აღნიშნული შეხვედრა ასახავს ჩვენი უნივერსიტეტის მიდგომას სტუდენტური გამოცდილების გაუმჯობესებისა და თითოეული სტუდენტის მოსაზრების მხარდაჭერისკენ.

Faculty and Academic Council Joint Meeting
A joint meeting of the Faculty and Academic Council was held at Ken Walker International University to discuss ongoing university development issues and establish a shared vision for improving the student experience.
At the start of the session, administration representatives shared updates and planned initiatives for the university’s examination and simulation centers.
Student-elected members of the KWIU Faculty Council, Moazzan Rana and Gnana Sai Maheshwar Redi, presented key findings from student surveys and shared their perspectives on various aspects of student life. Special attention was given to strengthening communication between students and administration and expanding student engagement to foster a unified university culture.
The council also discussed student feedback on important initiatives, including the proposal to hold monthly meetings with faculty members, which would promote open dialogue and active participation in decision-making.
The meeting was attended by Gordon Churchward, Professor of Emory University School of Medicine and Chair of the Academic Council at KWIU, who emphasized the importance of close collaboration between students and academic staff, - a key factor in the university’s growth and progress.
This meeting underscores the university’s commitment to empowering students and ensuring that every voice is heard in shaping KWIU’s future.