ინდოეთის ელჩის ვიზიტი კვსუ-ში
საქართველოში ინდოეთის ელჩი, მისი აღმატებულება შრი ამიტ კუმარ მიშრა, ეწვია კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტს. ვიზიტი წარმოადგენს მნიშვნელოვან ნაბიჯს საელჩოსა და უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავებისა და სტრატეგიული პარტნიორობის გაძლიერების მიმართულებით.
ვიზიტის ფარგლებში, მისი აღმატებულება შრი ამიტ კუმარ მიშრა შეხვდა ემორის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების დირექტორს, პროფესორ არჩილ უნდილაშვილს, ასევე უნივერსიტეტის ადმინისტრაციას - რექტორს, პროფესორ ეკა ეკალაძეს,  ადმინისტრაციის ხელმძღვანელს, ერეკლე კალატოზიშვილს და უნივერსიტეტის სხვა მნიშვნელოვან წარმომადგენლებს. შეხვედრაზე განიხილეს უნივერსიტეტის განვითარების სტრატეგიული მიმართულებები და საერთაშორისო თანამშრომლობის გაფართოების პერსპექტივები.
პროფესორმა არჩილ უნდილაშვილმა წარმოადგინა საქართველოში ემორის უნივერსიტეტის პროექტების მიმოხილვა აშშ–საქართველოს ურთიერთობების დასაწყისიდან დღემდე, მათ შორის კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტის დაფუძნებისა და განვითარების პროცესის მნიშვნელოვანი ეტაპები. პრეზენტაციაში განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო კვსუ-ის საგანმანათლებლო პროგრამების ძლიერ მხარეებსა და საერთაშორისო პარტნიორებთან მიმდინარე და დაგეგმილ ინიციატივებს, რაც კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს უნივერსიტეტის ერთგულებას გლობალური თანამშრომლობისა და აკადემიური ხარისხის მიმართ.
ვიზიტის დასასრულს, მისი აღმატებულება შრი ამიტ კუმარ მიშრა შეხვდა კვსუ-ის სტუდენტებს. შეხვედრის ფარგლებში ელჩმა ისაუბრა საქართველოში ინდოეთის საელჩოს როლზე, არსებულ შესაძლებლობებსა და მხარდაჭერის მექანიზმებზე. მან ხაზი გაუსვა განათლების მნიშვნელობას თანამედროვე სამყაროში და სტუდენტებს მოუწოდა, აქტიურად ჩაერთონ აკადემიურ პროცესში, საერთაშორისო გაცვლით პროგრამებსა და პარტნიორულ ინიციატივებში. სტუდენტებს ასევე დაუდასტურდათ საელჩოს მხარდაჭერა მათი პროფესიული განვითარების გზაზე.

Ambassador of India Visits KWIU
The Ambassador of India to Georgia, His Excellency Mr. Shri Amit Kumar Mishra, visited Ken Walker International University, marking an important step toward strengthening strategic partnerships and expanding international collaboration.
During the visit, His Excellency Mr. Shri Amit Kumar Mishra met with the Director of Educational Programs at Emory University School of Medicine, Professor Archil Undilashvili, as well as members of the university administration - the Rector, Professor Eka Ekaladze; the Head of Administration, Erekle Kalatozishvili; and other key representatives. The discussions focused on the university’s strategic development priorities and opportunities for expanding international cooperation.
Professor Archil Undilashvili delivered a comprehensive overview of Emory University’s projects in Georgia since the beginning of U.S.-Georgia relations, including the establishment and development of Ken Walker International University. The presentation highlighted the strengths of KWIU’s educational programs, as well as ongoing and planned initiatives with international partners, reaffirming the University’s commitment to global collaboration and academic excellence.
At the conclusion of the visit, His Excellency Mr.
Shri Amit Kumar Mishra met with KWIU students. During the meeting, he spoke about the role of the Embassy of India in Georgia, available opportunities, and support mechanisms. He emphasized the importance of education in the modern world and encouraged students to actively engage in the academic process, international exchange programs, and collaborative initiatives. Students were also assured of the Embassy’s continued support in their academic and professional development.