„კავშირები მომავლისთვის“ – სტუდენტური შეხვედრა
კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტში გაიმართა შეხვედრა „კავშირები მომავლისთვის“, რომელმაც უნივერსიტეტის სტუდენტებს შესაძლებლობა მისცა, უშუალოდ შეხვედროდნენ ადგილობრივი და საერთაშორისო ახალგაზრდული, პროფესიული, სამეცნიერო და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს.
ღონისძიების მიზანი იყო სტუდენტებისთვის ახალი შესაძლებლობების შექმნა ინფორმაციის გაცვლის, პროფესიული კავშირების გაღრმავების, მომავალი თანამშრომლობის, მოხალისეობრივი აქტივობების, სტაჟირებებისა და პროფესიული განვითარების მიმართულებით.
შეხვედრის ფარგლებში სტუდენტებმა მოისმინეს მონაწილე ორგანიზაციების პრეზენტაციები, გაეცნენ მათ საქმიანობას, მიმდინარე პროექტებსა და იმ შესაძლებლობებს, რომლებსაც ეს ორგანიზაციები ახალგაზრდებს სთავაზობენ როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო მასშტაბით .
ღონისძიებაში მონაწილეობდნენ: სტუდენტთა და ახალგაზრდა მეცნიერთა სამეცნიერო ასოციაცია (SYSSA), საქართველოს ახალგაზრდული ჯანმრთელობის ასოციაცია, ვოლტერ ე. დენდის ნეიროქირურგიული კლუბი - საქართველო, მედიბრიჯ გლობალ აკადემია, ახალგაზრდები საზოგადოებრივი ჯანმრთელობისთვის, ერასმუსის სტუდენტური ქსელი - საქართველო და კენ ვოლკერის სტუდენტური სამეცნიერო ასოციაცია.
ღონისძიება საკომუნიკაციო სესიით დასრულდა, სადაც სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ პირადად ესაუბრათ ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან, დაესვათ კითხვები და დაემყარებინათ ახალი პროფესიული კავშირები.
შეხვედრამ სტუდენტებს მისცა შესაძლებლობა, გაეფართოებინათ პროფესიული წრე, გაცნობოდნენ ახალ შესაძლებლობებს და დაემყარებინათ კავშირები, რომლებიც მომავალში, შესაძლოა, მათი პროფესიული და პიროვნული განვითარების ნაწილად იქცეს.

Connecting Futures at KWIU
Ken Walker International University hosted the student event “Connecting Futures”, giving students the opportunity to meet representatives of local and international youth, professional, scientific, and international organizations.
The event aimed to create new opportunities for students in the areas of information exchange, professional networking, future collaboration, volunteering, internships, and career development.
During the event, students attended presentations from participating organizations, learned about their activities, ongoing projects, and the opportunities they offer to young people on both local and international levels.
Participating organizations included the Students and Young Scientists Scientific Association (SYSSA), Georgian Youth Health Association, Walter E. Dandy Neurosurgical Club Georgia, Medibridge Global Academy, Youth for Public Health, Erasmus Student Network Georgia, and Ken Walker Student Scientific Association.
The meeting concluded with an interactive networking session, where students had the chance to ask questions, engage in direct conversations, and build valuable professional connections.
The event gave students the opportunity to expand their professional networks, explore new opportunities, and build meaningful connections that may contribute to their future academic, professional, and personal growth.