კენ ვოლკერის საერთაშორისო უნივერსიტეტში დაიწყო ნარატიული მედიცინის ლექციათა ციკლი, რომელსაც სტუდენტებისთვის ატარებს ემორის უნივერსიტეტის მედიცინის სკოლის გადაუდებელი მედიცინის ექიმი და სამედიცინო ტოქსიკოლოგიის პროგრამის მკვლევარი, თორი ერჰარდტი.
თორი ერჰარდტი კვსუ-ს ამერიკელი მოწვეული სპეციალისტის სტატუსით სტუმრობს. მისი ვიზიტის ფარგლებში სტუდენტები მონაწილეობენ სხვადასხვა აკადემიურ და პრაქტიკულ აქტივობაში, მათ შორის ნარატიული მედიცინის კურსში, რომელიც მცირე ჯგუფებში ტარდება.
კურსის მიზანია სტუდენტებს გააცნოს პაციენტის ისტორიისა და გამოცდილების მნიშვნელობა კლინიკურ პრაქტიკაში, განავითაროს ემპათიური კომუნიკაციის უნარები და ხელი შეუწყოს პაციენტზე ორიენტირებული მიდგომის ჩამოყალიბებას.
კურსის ფარგლებში სტუდენტები აანალიზებენ პაციენტების გამოცდილებებსა და კლინიკურ ისტორიებს, რაც მათ ეხმარება უკეთ გაიაზრონ პაციენტის პერსპექტივა და ექიმ-პაციენტის ურთიერთობის მნიშვნელობა. ლექციები ასევე მოიცავს დისკუსიებსა და აქტივობებს, რომლებიც თანამედროვე სამედიცინო განათლების საუკეთესო პრაქტიკებს ეფუძნება.
ნარატიული მედიცინის კურსი კვსუ-ის სტუდენტებს შესაძლებლობას აძლევს, სამედიცინო ცოდნასთან ერთად გაიაზრონ ემპათიის, ეფექტური კომუნიკაციისა და პაციენტის გამოცდილების მნიშვნელობა თანამედროვე მედიცინაში.
სისხლის დონორთა საერთაშორისო დღე
14 Jun 2026
„ჰუმანურობის ერთი წვეთი. გაიღე სისხლი. გადაარჩინე სიცოცხლე“ – 14 ივნისს კვსუ-ის სტუდენტები კიდევ ერთხელ გაერთიანდნენ კეთილი საქმისთვის. ჰემატოლოგიის ი...

Ken Walker International University has launched a Narrative Medicine lecture series led by Tori Ehrhardt, an Emergency Medicine physician at Emory University School of Medicine and a fellow in the Emory Medical Toxicology Program.
Dr. Ehrhardt is visiting KWIU as an invited American specialist. During her visit, students are participating in a variety of academic and practical activities, including the Narrative Medicine course, which is conducted in small groups.
The course aims to introduce students to the importance of patients’ stories and experiences in clinical practice, strengthen empathetic communication skills, and promote a patient-centered approach to healthcare.
Throughout the course, students analyze patient experiences and clinical narratives, helping them better understand the patient’s perspective and the importance of the physician–patient relationship. The sessions also include discussions and activities based on best practices in contemporary medical education.
The Narrative Medicine course provides KWIU students with an opportunity to explore the role of empathy, effective communication, and patient experience alongside their medical education, helping them develop a more holistic approach to patient care.